سفارش تبلیغ
صبا ویژن
منتظر المهدی(علیه السلام)
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 96 بهمن 9 توسط منتظر | نظر

مدتی است که برام سئوال شده که چرا سخنرانی های مذهبی که صبح ها از شبکه های دو، سه و قرآن پخش می شه، همزمان با هم روی آنتن می ره. جالب اینجاست که در بعضی روزها سخنران ها هم بعضا در دو شبکه یکی هستند و یا گاهی همه سخنران ها متبحر و شناخته شده و گاهی همه ناشناس و کم تجربه اند.

گویا اصلا هماهنگی لازم درباره پخش این برنامه انجام نمیشه و مشخص نیست که چرا اینگونه سخنرانی ها در زمان هایی مثل ساعت6 تا 6:15 صبح پخش میشه که خیلی ها در حال آماده شدن برای رفتن به سر کار هستند یا تا اون موقع از خونه بیرون رفتند و عده زیادی هم که خوابند.

انگار مسئولین مربوطه عادت کردند که بیشتر برای پخش سریال ها و عدم تداخل زمانی اونها با هم برنامه ریزی کنند و شاید هم گمان می کنند سخنرانی های مذهبی فقط مخصوص ایام شهادت و سوگواریه و نباید در بقیه ایام سال وقت خوب و پربیننده ای بهش اختصاص بدن.

باید توجه داشته باشیم که همینطور که مردم به طنز، سرگرمی و سریال علاقه دارند، به گوش دادن سخنرانی های مذهبی بویژه وقتی از زبون یک کارشناس دینی محبوب و عامل به دستورات دین باشه، هم علاقه دارند و توجه می کنند. عده زیادی از مخاطبان سیما همون هایی هستند که اهل مسجدند و بعضی شب ها که در مساجد سخنرانی هست، نیم ساعت تا یک ساعت بعد از نماز رو هم در اونجا می مونند، پس وقتی در سیما هم چنین چیزی ببینند، استقبال خواهند کرد. علاوه بر اینکه اثرات موعظه ای و تربیتی این سخنرانی ها هم کم نیست و ان شاءالله از لحاظ معنوی و معرفتی جامعه رو ارتقا می ده.

به امید روزی که شاهد پخش بهترین برنامه ها و برنامه ریزی مناسب جهت پخششون در سیما باشیم.

 
نوشته شده در تاریخ پنج شنبه 96 دی 28 توسط منتظر | نظر

آقای مدیری! لطفا قبح خطا را نشکنید. 

دیشب برنامه دورهمی درباره مسئولیت پذیری بود. سئوالها از چند تن از میهمانان به گونه ای بود که در حین صحبت اعتراف می کردند که چند بار در حین کار کم کاری کرده و یا از کار در رفته اند و بخاطر همین هم بقیه مخاطبین آنها را تشویق می کردند و در نهایت هم جایزه می گرفتند!

علی رغم توانایی قابل تحسین آقای مدیری در طنزپردازی، گاهی از اوقات در برنامه هایشان، قبح برخی از خطاها و اشتباهات شکسته می شود و حتما این نوع نگاه اثر نامطلوبش را روی جامعه و افراد آن هم خواهد گذاشت. خیلی خوب است که دقت بیشتری در نوع سئوالات مطرح شده در اینگونه برنامه ها انجام شود. 

باید دقت کنیم که در نگاه دینی نیز کوچک شمردن گناه و یا ابراز گناه برای غیر خدا در صورتی که به اصلاح فرد نینجامد، گناه است و چه بسا همین کوچک شمردن ها بزرگترین گناهان باشد ،چه رسد به اینکه در جمع میلیونی مطرح شده و تشویق دیگران را هم به همراه داشته باشد. چرا که در این صورت خدای نکرده باعث عادی شمردن و تکرار گناه نیز می شود.

 
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.