سفارش تبلیغ
صبا
منتظر المهدی(علیه السلام)
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 96 بهمن 9 توسط منتظر | نظر

مدتی است که برام سئوال شده که چرا سخنرانی های مذهبی که صبح ها از شبکه های دو، سه و قرآن پخش می شه، همزمان با هم روی آنتن می ره. جالب اینجاست که در بعضی روزها سخنران ها هم بعضا در دو شبکه یکی هستند و یا گاهی همه سخنران ها متبحر و شناخته شده و گاهی همه ناشناس و کم تجربه اند.

گویا اصلا هماهنگی لازم درباره پخش این برنامه انجام نمیشه و مشخص نیست که چرا اینگونه سخنرانی ها در زمان هایی مثل ساعت6 تا 6:15 صبح پخش میشه که خیلی ها در حال آماده شدن برای رفتن به سر کار هستند یا تا اون موقع از خونه بیرون رفتند و عده زیادی هم که خوابند.

انگار مسئولین مربوطه عادت کردند که بیشتر برای پخش سریال ها و عدم تداخل زمانی اونها با هم برنامه ریزی کنند و شاید هم گمان می کنند سخنرانی های مذهبی فقط مخصوص ایام شهادت و سوگواریه و نباید در بقیه ایام سال وقت خوب و پربیننده ای بهش اختصاص بدن.

باید توجه داشته باشیم که همینطور که مردم به طنز، سرگرمی و سریال علاقه دارند، به گوش دادن سخنرانی های مذهبی بویژه وقتی از زبون یک کارشناس دینی محبوب و عامل به دستورات دین باشه، هم علاقه دارند و توجه می کنند. عده زیادی از مخاطبان سیما همون هایی هستند که اهل مسجدند و بعضی شب ها که در مساجد سخنرانی هست، نیم ساعت تا یک ساعت بعد از نماز رو هم در اونجا می مونند، پس وقتی در سیما هم چنین چیزی ببینند، استقبال خواهند کرد. علاوه بر اینکه اثرات موعظه ای و تربیتی این سخنرانی ها هم کم نیست و ان شاءالله از لحاظ معنوی و معرفتی جامعه رو ارتقا می ده.

به امید روزی که شاهد پخش بهترین برنامه ها و برنامه ریزی مناسب جهت پخششون در سیما باشیم.

 
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.